Yaz mevsimini yaklaşması sebebiyle yılın büyük bölümünü çalışmakla geçiren ve yoğun iş hayatının vermiş olduğu stresi üzerlerinden atmak isteyen insanlar tatil ve otel arayışına girmişlerdir. Yorucu geçen yılın yorgunluğunu atabilmenin yolu ise huzurla geçirilen bir tatilden geçer. Tatilin huzurlu geçmesindeki en önemli etken ise konaklama imkanı sunan otelin konforu ve kişiye sunacağı imkanlardır diyebiliriz. Bir otel odasında yapılacak dekorasyon bu nedenle büyük ölçüde önem taşımaktadır.

Otel odasındaki dekorasyonda ilk dikkat edilmesi gereken unsur ise hijyendir. Yüzlerce kişiye hizmet veren otellerde hijyen önem verilmesi gereken en önemli konu olduğundan kullanılan deterjan ve temizlik malzemeleri istenilen hijyeni sağlayacak kalitede olmalıdır. Hijyen den sonra en çok aranan özellik ise kalınacak otel odasının konforu ve dekorasyonudur. Odanın tasarlanmasında kullanılan malzemelerin rahat ve sağlığa uygun olması çok önemli bir faktördür.

İlginizi Çekebilir: Ahşap Çardak Modelleri

Kişinin kullanacağı yastık ve yatağın konforu dinlenmek isteyen kişinin en çok dikkat edeceği unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle kaliteden ödün verilmeden kişiye rahat bir dinlenme olanağı sağlayacak yatak ve yastık tercih edilmeli. Odanın dizaynı yapılırken kullanılacak olan dolap ve benzeri malzemelerin portatif, kullanımı kişiye kolaylık sağlayacak türden olmasına dikkat edilmelidir. Otel odası dekorasyonunda kullanılan renkte büyük öneme sahiptir. Renkler genellikle kişinin iç dünyasını yansıttığından dolayı ferah bir ortam arayan bir kişi için karanlık ve birbiriyle uyumsuz renklerin kullanıldığı bir otel odası tercihleri arasında yer almayacaktır. Açık tonlar ortamı daha ferah göstereceğinden özellikle duvar rengi açık tonlardan seçilmelidir.

Son dönemlerde ahşap kaplamalar da otel odası dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Ahşabın ortama kattığı sıcak ve doğal görünüm dekorasyon açısından tercih edilme sebeplerindendir. Ayrıca ahşabın sağlığa olan olumlu etkisi de göz ardı edilmemelidir. Otel odasında kullanılacak olan klima ve televizyonun yeri de kişiye sağlayacağı konfor açısından oldukça büyük öneme sahiptir.  Bunun yanında kullanılan malzemelerin  kalitesiz olmaması son derece önemlidir. Otel odası standart ve kalitesiz malzemeden değil mermer ,iyi kalitede olan ahşap malzemeler ve şık seramikler kullanılarak dizayn edilmelidir..

Add Your Comment